15 Eki 2014

Telefunken- Beyaz Eşya Merkezi

Televizyon Uzmanı, Telefunken!

Televizyonlar uzunca bir zamandır hayatımızdalar. Salonumuzun baş köşesinde yerlerini almış olmalarının haklı sebepleri var. Kimilerimizin belki de en büyük eğlence aracı olurken kimilerimiz içinse birincil haber kaynağı onlar. Çocuklar çizgi filmleri, anneler dizileri, babalar haber bültenlerini, gençler tuttukları takımların maçlarını beklerken farkında olmasalar da televizyon herkesin hayatında oldukça önemli bir yere sahip olmuştur her zaman için. Televizyonlar modern zamanların teknolojik gelişmelerini adım adım yansıtan, sürekli gelişip değişen elektroniklerdir. 1930’larda ticari ürün olarak satılmaya başlanan televizyonlar, siyah beyaz döneminden sonra 1960’larda renkli modellerin ortaya çıkışıyla başka bir boyut kazandı. Televizyon tarihindeki bu atılımı PAL teknolojisini icat ederek Telefunken gerçekleştirdi.

Renkli Televizyonun Mucidi, Telefunken!

1903 yılında Siemens & Halske ve General Electric Company ortaklığıyla Berlin’de kurulan Telefunken yüz seneyi aşkın yolculuğunda ortaya koyduğu yeniliklerle teknolojide her zaman ilkleri gerçekleştirdi. Renkli televizyonu insanlığa hediye eden Telefunken’i, açtığı yolda diğer elektronik şirketleri takip etti ve televizyon teknolojisi gelişip bu günlere geldi. Son zamanlarda televizyon almaya niyetlenen birisinin önüne en başta çıkacak iki seçenek LCD ve LED televizyondur. Her ikisinde de uzman bir markadan bahsetmek gerekirse o da Telefunken’in ta kendisi olacaktır. Elektronik sektörünün diğer alanlarında üretim yapmayarak ve televizyon alanındaki uzmanlığını pekiştirerek geniş ürün yelpazeli markaların televizyonlarıyla arasında bir fark yaratmıştır. LCD, yani likid kristal ekran teknolojisi, her pikselde tek renk yerine farklı renklerin farklı yoğunlukta bir arada olabilmesini mümkün kılan alt-pikselleri barındırır. Böylece daha parlak ve çözünürlüğü yüksek bir görüntü sağlar. LED televizyonlar ise arka aydınlatmalı yapısı ve dinamik kontrast özelliğiyle görüntüyü daha etkin ve daha canlı kılarken, ince tasarımıyla göz zevkimize hitap etmeyi de unutmaz.

Telefunken ile Gözlerinize İnanamayacaksınız!

Combfilter ile renk geçişlerindeki titreşimi önleyerek daha canlı görüntü sunan Telefunken LCD televizyon modelleri, Full HD kalitesi ile seyir keyfinize keyif katacak. Piksellerin önce renk bilgisini algılayarak renk değerlerini mükemmel seviyeye çıkaran Augen teknolojisine sahip LED televizyon modelleriyle izlediğiniz her ne ise onun başkahramanı gibi hissedeceksiniz. Televizyon uzmanı Telefunken’in tüm ürünlerinibeyazesyamerkezi.com adresinde bulabilirsiniz!
http://www.beyazesyamerkezi.com/marka/telefunken

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder